چرا نیاز به ثبت تغییرات شرکتم دارم؟

یک شرکت پس از ثبت، می‌تواند تغییراتی را در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه مربوط به شرکت است ایجاد کند. در واقع شما یکبار شرکت خود را ثبت می‌کنید، اما می‌توانید ده‌ها بار بخواهید در آن تغییراتی اعمال کنید. منظور از اعمال تغییرات در شرکت، “تغییرات اجباری” و “تغییرات اختیاری” است.


تغییرات اختیاری به این معناست که شما پس از مشورت با سهامداران و اعضای هئیت مدیره شرکتتان، بخواهید بعنوان مثال موضوعی به موضوع‌ فعالیت خود اضافه کند و یا افزایش و یا کاهش سرمایه دهید و یا حتی نام شرکتتان را تغییر دهید.


اما تغییرات اجباری مختص دارندگان “شرکت‌های سهامی خاص” است. این شرکتها می‌بایست دو سال یکبار شرکت خود را تمدید کنند. پس اگر امروز تصمیم بگیرند تا تغییری در شرکتشان اعمال کنند در حالیکه تمدید دوساله‌شان را انجام نداده باشند، می‌بایست ابتدا اقدام به انجام تمدید دوساله شرکتشان کنند و سپس تغییرات مورد نظر خود را در آن اعمال کنند.


پس با خیال راحت شرکت خود را ثبت کنید و اگر خواستید در آینده تغییراتی در آن اعمال کنید، براحتی از طریق ماهان ثبت اصفهان و عقد قرارداد غیرحضوری نسبت به ثبت تغییرات مورد نظرتان اقدام کنید.